Answer:
V = 326.67
Step-by-step explanation:
V=lwh
3=14·10·7
3≈326.66667
∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆∆
ANSWER:
SOLUTION:
14m×10m×7m= V= 280m