Sagot :
Answer:
ito po ang answer
Step-by-step explanation:
https://brainly.in/question/16438334

Answer:
The volume is 2307.9 cm³
Step-by-step explanation:
V=πr²h
=3.14(7²)(15)
=3.14(7x7)(15)
=3.14(49)(15)
=3.14(735)
=2307.9 cm³
Hope it helps
Answer:
ito po ang answer
Step-by-step explanation:
https://brainly.in/question/16438334
Answer:
The volume is 2307.9 cm³
Step-by-step explanation:
V=πr²h
=3.14(7²)(15)
=3.14(7x7)(15)
=3.14(49)(15)
=3.14(735)
=2307.9 cm³
Hope it helps