Sagot :
Answer:
The speed of the car is 20 m/s
Solution:
s = d/t
1000 ÷ 50 = 20
Answer:
The car's speed is 20 m/s
Solution:
s = d/t
1000/50 = 20 m/s
Answer:
The speed of the car is 20 m/s
Solution:
s = d/t
1000 ÷ 50 = 20
Answer:
The car's speed is 20 m/s
Solution:
s = d/t
1000/50 = 20 m/s