1. READ AND SOLVE THE PROBLEM. 1. Joseph bought 1 dozen of eggs at P 4.50 per egg. How much did he pay? Guide in answering the problem:

A. What is asked ? B. What are the givens ? C. What operation is to be used ? D. What is the number sentence ? E. Show your solutions and give the complete answer F. Review and look back.​