Twodaughtersandahusbviz Twodaughtersandahusbviz Math Answered C. Read and analyze the problem. Answer each question below. At PK2 's Grocery Store, Laundry powder soap of 6 pieces sachet sells at php28.50. How much the is cost of each sachete (2 points for each question) 1. What is asked? 2.What are given facts 3. What operation to be used?4. What is the number sentence?5. Solve, look back and label your correct answer. pa answer po