pa help po plss thank you

Answer:
1. the amount of each girls pay.
2. 12 boxes of ube jam at 850 pesos each and 1.2 grams of sprinkles at 8.50 a gram.
3. multiplication and addition
4. (12×850) + (1.2×8.50) = N