Jonalybombales65viz Jonalybombales65viz Math Answered a certain cake cost 50peso per piece however. if you buy more than 12 piece. they will be marked down to a price of 40 peso per piece, use a piecewise function to represent the cost in terms of the numbers of cakes bought.